Evde Yaşlı Bakımı Hizmetimiz

Ev; aile yaşamı ve çocuklarla birlikte düşünülen, konfor ve rahatlığı yansıtan, kendi alanına sahip olma duygusu oluşturan, enerjinin yenilendiği ideal yaşam alanımızdır. Bu nedenle, yaşlılarımızın çoğu, bir huzurevi veya bakımevi yerine kendi yaşam alanı olan evlerinde kalmayı tercih etmektedirler. Evde yaşlı bakımı süreçlerinde, ihtiyaçların tespit edilmesi, bakımın planlanması ve hedefe ulaşılması için hizmet öncesi kişiye özel bakım planının oluşturulması son derece önemlidir.

Yaşlandıkça ortaya çıkan duygulanım bozuklukları, yaşlılığa bağlı fiziksel fonksiyonel kapasitenin düşmesi ve üzerine eklenen kronik hastalıklar yaşlının bu süreçte profesyonel destek almasını zorunlu hale getirebilir.

Bakıcılık sektöründe uzun yıllardır profesyonel kadrosu ile hizmet veren Deja Sağlık Hizmetleri, evde bakım hizmetleri konusunda sizin en büyük destekçiniz olmaya hazır.Evde Bakım hizmetini bu konuda uzman hasta bakıcı ya da sağlık çalışanının vermesi gerekir. Kısa sürede aradığınız hizmete ulaşmak, bu süreçte danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret ederek neye ihtiyacınız olduğunu bizimle paylaşmanız. İhtiyacınız olan hizmeti sunarak konfor alanınızı genişletmekten mutluluk duyacağız.

Evde bakım hizmetlerinin amacı, tedavi ve bakıma evde devam edilen kişilerin güvenli alanlarında bakım planlarına ortak olarak, hastaların sağlıklarına kavuşmaları sürecinde onlara destek olmak şeklinde açıklanabilir. Evde bakım hizmetleri süresince bakım görevlilerinin sağladığı yardım ile hastaların yaşam kaliteleri yükselmekte ve bağımsız bireyler olmalarına destek sağlanmaktır. Bunun yanı sıra alınan profesyonel destekle hem hastanın/yaşlının hem de yakınının sosyal ve psikolojik açıdan rahatlaması hedeflenmektedir.

Evde bakım hizmetleri hem sizin hem de bu hizmetten faydalanan yakınınızın hayatını kolaylaştıracaktır. Örneğin; her gün fizik tedavi uygulanması gereken yakınınızı bir sağlık kuruluşuna götürmek için gününüzün belli bir bölümünü bu işe ayırmanız gerekir. Hasta kişinin hazırlanması, ulaşımın sağlanması ve hastane ortamında beklenmesi her iki taraf için de yorucu ve maliyetlidir. Ancak bu hizmeti ev ortamında almak, sizin rutin hayatınıza devam etmenize katkı sağlarken, yakınınızın da yorulmasını, stres olmasını önler.

Evde Bakım Hizmeti

  • Çalışacağınız kişilerin bu konuda profesyonel ve donanımlı olması
  • İhtiyaç ve beklentilerinizi karşılayabilmeleri
  • Size rehberlik etmeleri ve bu süreçte kolaylaştırıcı olmaları,
  • Kaliteli sağlık ve bakım hizmeti sunmaları
  • Kişisel özellikleri bakımından bu mesleği yapmaya uygun olmaları
  • İletişimsel olarak güçlü olmaları
  • Uzun süreli sizinle çalışmak için engel durumlarının olmaması evde bakım hizmetinden faydalanmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalardır.
hasta-ve-yaşlı-bakımı-formatörlük-eğitimi

Güvenilir, Kaliteli ve Yenilikçi

10 Mart 2005 tarihinde 25751 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Evde Bakım Hizmetleri’nin Sunumu Yönetmeliği’ndeki tanıma uygun olarak; evde bakım hizmetleri; hekimlerin önerileri doğrultusunda hasta kişilere aileleri ile yaşadıkları ortamda, sağlık ve destek ekibi tarafından gereksinimlerini karşılayacak şekilde bakım ve sağlık hizmetlerinin verilmesi şeklinde tanımlanabilir.
Kısaca evde bakım; hasta ve yaşlı bireylerin ihtiyacı olan sağlık ve bakım hizmetlerinin en güvenli ve huzurlu yaşam alanı olan evlerinde sunulmasıdır.

EVDE BAKIMA MI İHTİYACINIZ VAR?
LÜTFEN BİZE ULAŞIN
(0216) 606 10 78